Příručka

12. listopadu 2010 v 14:59 | Amy
Zalíbilo se ti Aragonite, zaregistroval/a jses? Nebo i kdyby ne, nevíš, o co jde, nevíš si rady? Tohle by ti mělo pomoct. Pro další dotazy pište do komentářů, nebo na náš e-mail. Pokaždé pomůžeme! :)


Co je to RPG?
Určitě znáte RPG (role playing game) počítačové hry. Vycházíme z tohoto principu, vytvoříme si postavu, za kterou budeme hrát, ale nečekejte, že se vám po registraci spustí okno, kde budeme plnit úkoly, bojovat, nebo dělat cokoliv dalšího. Zde se totiž myslí hra v podobě příspěvků v jakési knize, kde popisujete děj, který právě děláte - přesněji, kterou vykonává vaše postava (v tomto případě šelma, jež si přihlásíte). Vžít se do role není problém, nebo by alespoň být neměl.

Aragonite? Jak?
Existuje mnoho blogů a webů s RPG hrami. Většina je zaměřená na vlky a koně. My jsme přišli s velkým rožšířením - Aragonite je RPG hra s šelmami. Můžete být prakticky cokoliv - lev, tygr, kočka, pes.

Jak se zaregistrovat?
Stačí přejít na "Registraci", kde vyplníš formlář, který se skládá z jména šelmy, pohlaví, vzhledu, povahy, a tvého e-mailu. Tím se přihlásíš a musíš počkat, dokud ti nevytvoříme profil. Obvykle to trvá kolem 2 - 3 dnů. (Pokud svůj profil nenajdeš ani po týdnu, odešli registraci znovu, nebo se obrať na náš e-mail. Je možné, že registrace nepřišla, že jsme ji přehlédli, nebo na ni zapomněli.) Před registrací je potřeba přečíst si pravidla a dodržovat je. Pokud nějaké porušíš, smažeme tě a ztratíš na Aragonite přístup. Aktivní a poctivé členy ale dobře odměňujeme.

Jak psát do knihy?
Takzvané "knihy" tvoří na Aragonite tu nejdůležitější kapitolu. Píšeš v nich život tvé šelmy. V registraci musíš vyplnit e-mail, na který ti pošleme heslo (je to z bezpečnostních důvodů, a také aby do knihy nepsal nikdo neregistrovaný). Pamatujte ale na gramatiku, diakritiku, interpunkci. Aragonite je hra rozvíjející ducha, kreativitu, ve všem naše členy podporujeme. Zaručujeme i zlepšení v českém jazyce. Už bylo vypozorováno několik případů! Pokud ale vyloženě nemá někdo rád čtení či psaní, neměl by na Aragonite ani pomyslet.

Do knihy se píše jednoduše. Představ si knížku, kterou třeba právě čteš. Za každý příspěvek dostaneš Ary () - zdejší měnu, nebo schopnosti.
Ovšem to jenom v případě, že tvůj příspěvek je "správný" - takže má více jak 5 řádků. Méně nebereme, knihy se potom zaspamují.
Přímou řeč šelmy dáváme do uvozovek.
"Ahoj," pozdravil jsem a zavrtěl ocasem. "Jak se máš?"
Na hodně webech a blozích se i rozlišujou myšlenky - např. kurzívou. Na Aragonite to nevyžadujeme, když chceš mít příspěvky přehlednější, prosím. Věci, které se netýkají hry, se dávájí do závorek.

Na Aragonite upřednostňujeme psaní v 1.osobě minulého času (jako ve většině knížek).
Potom jsem se šel napít a cestou jsem potkal zvláštní šelmu.
Přímo ale zaměření na styl psaní nejsme, proto platí, že můžeš psát klidně i ve 3.osobě.
White Star se šel napít a cestou potkal zvláštní šelmu.
Jediným pravidlem k této části je, že časy musí zůstat všude stejné. Je pro příjemnost ostatním. Proto žádný budoucí a přítomný čas.

Jak získávám schopnosti a Ary?
Schopnosti a Ary lze získat psaním do knihy, zůčastňovaní se akcí, nebo zkrátka aktivitou.

Sourozenci, partner, potomci?
Na Aragonite lze mít i sourozence. Stačí se s někým domluvit a připsat to k registraci. Partnera získáš ve hře, je to jednoduché. Potomka můžeš mít, pokud máš partnera, a pokud ti to admini a Alfa tvé smečky dovolí. Zatím jsme potomkům naprosto otevření, pokud jich bude více, zatrhneme je. Za potomky můžete hrát vy, nebo se s někým jiným domluvit.

Jak je to s ostatními akcemi?
Akce se pořádají jednou za čas a je možné na nich získat diplom, Ary a schopnosti - více, než za normálních okolností psaním v knihách. Většinou se jedná o lovy. Pro každou velkou akci se vyhrazuje jedna kniha, kde se pořádá a píšete pořád stejně, jako v normální knize.
Dále tu jsou takzvané "miniakcičky", což je většinou hledání, odkrývání, apod.
Poté soutěže, které se většinou týkají spíš uživatelů (nakresli, napiš...).

Můžu se na chodu Aragonite podílet?
Samozřejmě, názory členů nás velmi zajímají, chceme slyšet jejich stížnosti, ale i pochvaly. Na Aragonite můžeš vymýšlet i zlepšováky, za to pak i dostaneš cenu, když jej zavedeme. Když budeme potřebovat admina, vybíráme si z členů taktéž. Většinou jsou to členi, kteří jsou na Aragonite dlouho, aktivní, a kterým věříme.

Příručka se neustále doplňuje, dotazy prosím pod článek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.